Nieuwe beweeggroep ‘DoorZetters’ van start in Alkmaar: speciaal voor mensen met NAH

Gepubliceerd op: 10 april 2025

Bewegen op je eigen tempo, met ruimte voor ontmoeting en persoonlijke aandacht — dát is wat deelnemers kunnen verwachten van de nieuwe beweeggroep ‘DoorZetters’, die op dinsdag 13 mei van 11.30-12.30 uur start gaat in Sportcomplex Oosterhout in Alkmaar. De wekelijkse activiteit wordt door Sport-Z aangeboden en is speciaal ontwikkeld voor mensen met Niet Aangeboren Hersenletsel (NAH), zoals letsel na een ongeluk, zuurstoftekort of een hersenbloeding. Ook mensen met neurologische aandoeningen als MS, Parkinson, Huntington of (beginnende) dementie zijn welkom.

“Het belangrijkste is dat je in beweging wilt komen, op een manier die bij jou past,” vertelt sportcoach en ervaringsdeskundige Bart Beentjes, die de bijeenkomsten samen met Heleen van Cronenberg begeleidt. Tijdens de activiteit staat plezier in bewegen centraal. De oefeningen zijn aangepast aan de mogelijkheden van de deelnemers en worden uitgevoerd in een veilige, ontspannen sfeer. “We merken dat bewegen niet alleen goed is voor het lichaam, maar ook voor het zelfvertrouwen en het sociale contact,” aldus Heleen van Cronenberg, projectcoördinator bij Sport-Z. “Veel deelnemers ervaren weer plezier in wat ze wél kunnen.”

Iedere dinsdag gratis sporten in Alkmaar
De beweeggroep komt elke dinsdag van 11.30 tot 12.30 uur samen in de Spiegelzaal van Sportcomplex Oosterhout (Vondelstraat 35, Alkmaar). Deelname is gratis. Aanmelden kan via www.sport-z.org/doorzetters of door contact op te nemen met Heleen van Cronenberg via h.vancronenberg@sport-z.org of 06 42 23 44 39.

DoorZetters is een initiatief van Sport-Z en wordt mede gefinancierd door ZonMw: 11130042410012.